Vitamin D Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240365

Katalogové číslo: TBV-A1003G-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Testovací kazeta

10 kusů

Kapilární trubice

10 kusů

Roztok pufru 

1 kus

Barevná tabulka

1 kus

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky 

Celková přesnost 

93,8%

Vitamin D rychlotestovací kazeta je rychlá chromatografická imunoanalýza pro semi-kvantitativní stanovení 25-hydroxyvitaminu D (25 (OH) D) v lidské krvi z prstu. Tato analýza poskytuje předběžný diagnostický testovací výsledek a může být použita pro skríning nedostatku vitaminu D.

Vitamin D je skupina látek (kalciferolů), které patří mezi vitaminy rozpustné v tucích a hrají nezastupitelnou úlohu v kalciofosfátovém metabolismu, protože jsou nezbytná pro správnou mineralizaci kostí. U lidí je nejdůležitějšími látkami v této skupině vitamin D3 a vitamin D2.

Vitamin D3 je přírodně tvořen v lidské pokožce při vystavění ultrafialovému světlu a vitamin D2 je převážně získáván ze stravy. Vitamin D je transportován do jater, kde je metabolizován na 25-hydroxy vitamin D. V medicíně se používá krevní test 25-hydroxy vitaminu D pro stanovení koncentrace vitaminu D v těle. Koncentrace 25-hydroxy vitaminu D v krvi (včetně D2 a D3) je považována za nejlepší indikátor stavu vitaminu D.

Nedostatek vitaminu D se dnes považuje za globální epidemii. Téměř každá buňka našeho těla má receptory pro vitamin D, co znamená že všechny vyžadují pro správnou funkci "dostatečnou" hladinu vitaminu D. zdravotní rizika spojená s nedostatkem vitaminu D jsou mnohem závažnější než se dříve předpokládalo.

Nedostatek vitaminu D byla spojena s mnohými závažnými nemocemi jako : osteoporóza, osteomalcie, roztroušená skleróza, kardiovaskulární nemoci, komplikace při těhotenství, diabetes, deprese, mrtvice, autoimunní nemoci, chřipka, různé rakoviny, infekční nemoci, Alzheimerova choroba, obezita a zvýšená úmrtnost atd.

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.