Tetanus Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240174

Katalogové číslo: TBV-N1008B-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Testovací kazeta

10 kusů

Pipety

10 kusů

Roztok pufru 

1 kus

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky 

Specificita

98.8%

Citlivost

98.6%

Celková přesnost 

98.7%

Tetanus Rapid Test Cassette je rychlotest na principu chromatografické imunoanalýzy pro kvalitativní detekci protilátek proti tetanovému toxinu v plné krvi, séru nebo plazmě, která pomáhá při diagnostice infekce tetanovým toxinem.

Onemocnění vyvolává exotoxin anaerobní, Gram-pozitivní bakterie, Clostridium tetani, tyčinky vyskytující se běžně v půdě a ve střevě savců, zejména koní. K intoxikaci u člověka dochází buď exogenně, například při styku s kontaminovanou půdou při porušeném kožním krytu, a nebo endogenně, kde zdrojem infekce jsou spory střeva, popř. pochvy. Po intoxikaci se toxin roznáší krví a lymfou až k nervosvalovým ploténkám a odtud cestou nervových svazků (axonů) dále do CNS k motorickým neuronům. Před rozvinutím charakteristického klinického obrazu se objevují prodromy: pocity namožení svalů, nespavost, pocení a neklid.

Při rozhodování o nutnosti doočkování nebo v naléhavých případech s hlubokým poraněním je důležité zjistit imunitní stav pacienta vůči tetanu, tedy přítomnost a hladinu antitoxických protilátek proti tetanovému toxinu.

Výsledky testování nemohou být jediným diagnostickým kritériem. Pro stanovení diagnózy musí lékař vzít v úvahu všechny klinické a laboratorní příznaky onemocnění. Pokud jsou výsledky testů negativní a příznaky onemocnění přetrvávají, jsou zapotřebí další diagnostická vyšetření.

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.