Norovirus, Rotavirus and Adenovirus Combo Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240112

Katalogové číslo: TBV-N3002G-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Testovací kazeta

10 kusů

Pipety

10 kusů

Zkumavka s pufrem

10 kusů

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky

Specificita

Norovirus: 98.1%, Rotavirus: 97.1%, Adenovirus: 97.7% 

Citlivost

Norovirus: >99.9%, Rotavirus: 97.3%, Adenovirus: 95.2% 

Přesnost

Norovirus: 98.5%, Rotavirus: 97.2%, Adenovirus: 96.8% 

Test pro kvalitativní detekci noroviru, rotaviru a adenoviru v lidských výkalech.

Norovirus je rod RNA virů, které u lidí způsobují epidemickou akutní virovou gastroenteritidu. Jedná se o neobalené ssRNA viry z čeledi Caliciviridae. Jsou nejčastějším původcem virové gastroenteritidy na světě. Viróza má typický sezónní charakter s kulminací v zimních měsících. Ačkoliv vnímavé jsou všechny věkové kategorie, nejčastěji onemocní děti.

Rotavirová enteritida je akutní infekční průjmové onemocnění virové etiologie, bývá nejčastější příčinou kojeneckých průjmů. Přenáší se fekálně-orální cestou. Infekční dávka potřebná k vyvolání příznaků je velmi nízká, proto se toto onemocnění často vyskytuje v epidemiích. Rotavirová (gastro)enteritida často způsobuje dehydrataci vyžadující léčbu za hospitalizace. Ve vyspělých zemích má toto onemocnění většinou dobrou prognózu, v rozvojových zemí je častou příčinou smrti kojenců. Nejvyšší riziko pro závažný průběh rotavirové (gastro)enteritidy s významnou dehydratací mají děti ve věku 4 měsíců až 3 let při první infekci rotaviry.

Adenoviry jsou skupinou 57 sérotypů virů, které se vyskytují všude na celém světě a napadají vedle člověka i zvířata. Způsobují onemocnění trávicího a respiračního traktu, záněty. Jedná se například o nachlazení, horečku, bolest v krku, průjem, zvracení či zčervenání očí.

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.