Lyme IgG/IgM Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240303

Katalogové číslo: TBV-N1009B-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Testovací kazeta

10 kusů

Pipety

10 kusů

Roztok pufru 

1 kus

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky 

Specificita

IgG: 98.9%, IgM: 98.9%

Citlivost

IgG: 95.5%, IgM: 94.4%

Celková přesnost 

IgG: 98.2%, IgM: 98.1%

Lyme IgG/IgM Rapid Test Cassette - je laterální průtoková chromatografická imunoanalýza pro kvalitativní detekci IgG a IgM protilátek proti boreliím ve vzorku lidské plné krve, séru nebo plazmy.

Lymeská borelióza, známá také jako lymská borelióza, je nejčastější infekcí přenášenou klíšťaty, onemocnění způsobené bakteriemi rodu Borrelia sp. Nejčastějším příznakem infekce je rozšiřující se oblast zarudnutí na kůži, známá jako erythema migrans, která začíná v místě kousnutí klíštěte asi týden poté, co k němu došlo.

Vyrážka obvykle není svědivá ani bolestivá. Přibližně u 25–50 % infikovaných lidí se vyrážka nevyvine. Další rané příznaky mohou zahrnovat horečku, bolest hlavy a pocit únavy. Pokud se neléčí, příznaky mohou mimo jiné zahrnovat bolesti kloubů, silné bolesti hlavy se ztuhlostí šíje nebo bušení srdce. Po měsíci až roky se mohou objevit opakované epizody bolesti a otoku kloubů. Občas se u lidí objeví vystřelující bolesti nebo mravenčení v rukou a nohou. Po léčbě se asi u 10 až 20 % lidí objeví bolesti kloubů, problémy s pamětí a pocit unavy po dobu nejméně šesti měsíců.

LB se na člověka přenáší přisátím infikovaného klíštěte (v Evropě nejčastěji druhu Ixodes ricinus). Rezervoárem je více než 200 druhů savců, plazů a ptáků (zejm. hlodavci, veverka, psi, kočky, ovce, kozy, srnci, divoká prasata a skot). Člověk je pouze náhodným hostitelem. Klíšťě uvolňováním infikovaných slin přenáší borelie do těla hostitele během sání krve po 36–48 hodinách od přisátí. V Severní Americe jsou příčinou Borrelia burgdorferi a Borrelia mayonii. V Evropě a Asii jsou původci onemocnění také bakterie Borrelia afzelii a Borrelia garinii. Zdá se, že nemoc není přenosná mezi lidmi, jinými zvířaty nebo potravou. Diagnostika LB je poměrně obtížná, klinické podezření lze potvrdit sérologickým vyšetřením anti-borreliových protilátek metodou ELISA s konfirmací metodou Western blot ve třídách IgM a IgG. Pozitivní sérologický nález bez klinických projevů LB však není indikací k antibiotické léčbě. LB nezpůsobuje úmrtí, ale svým chronickým průběhem může dlouhodobě snižovat kvalitu života.

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.