Legionella pneumophila and Streptococcus pneumoniae Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240129

Katalogové číslo: TBV-N2001G-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Kazetový test

10 kusů

Pipety

10 kusů

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky 

Specificita

L. pneumophila: 98.6%, S. pneumoniae: 98.9%

Citlivost

L. pneumophila: 97.0%, S. pneumoniae: 90.0%

Přesnost 

L. pneumophila: 98.1%, S. pneumoniae: 98.1%

Test na S. pneumoniae a L. pneumophila (moč) je rychlá chromatografická imunologická analýza pro kvalitativní detekci antigenu Streptococcus pneumoniae a antigenu Legionella pneumophila ve vzorcích lidské moči.

Streptococcus pneumoniae je grampozitivní, fakultativně anaerobní, α-hemolytický, viridující kok, který roste ve dvojicích a má lancetovitý tvar. Běžně kolonizuje sliznici horních cest dýchacích v neopouzdřené formě (kolonizováno je 70 % dětí). Je to podmíněný patogen – v opouzdřené formě (pouzdro obklopuje celou dvojici) může vyvolávat závažné infekce – meningitidy, pneumonie, sepse.

Legionelóza neboli legionářská nemoc je akutní horečnaté onemocnění vyvolané G− bakteriemi čeledi Legionellaceae, nejčastěji bakterií Legionella pneumophilla, které postihuje především dýchací cesty. Nejzávažnějším a zároveň nejčastějším projevem je pneumonie ("legionářská nemoc"). Dalšími projevy infekce může být lehké chřipkové onemocnění s bolestmi hlavy a svalů bez postižení plic ("pontiacká horečka").

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.