Filariasis IgG/IgM Rapid Test Cassette

EAN kód: 8594215240310

Katalogové číslo: TBV-N1010B-10

Počet testů v balení : 10 testů

Skladování: 2-30 °C

Výrobce: Medical Distribution Agency s.r.o.

Obsah sady

Testovací kazeta

10 kusů

Pipety

10 kusů

Roztok pufru 

1 kus

Návod k použití

1 kus

Výkonové charakteristiky 

Specificita

IgG: 98.4%, IgM: 98.8%

Citlivost

IgG: 92.5%, IgM: 96.9%

Celková přesnost 

IgG: 97.6%, IgM: 98.6%

Profesionální rychlý imunochromatografický diagnostický test pro kvalitativní detekci IgG a IgM protilátek proti filariózním parazitům (W. bancrofti a B. malayi) v plné krvi, séru nebo plazmě jako pomůcka při diagnostice infekce filariózy.

Filárie neboli Vlasovci patří mezi Nematoda (hlístice). Jsou to červi, kteří žijí v lymfatických cestách, v podkoží nebo někteří i v oku člověka. Vlasovci způsobují onemocnění filariózy.

Wuchereria bancrofti (vlasovec mízní) - je červ, jeho mezihostitelem a zároveň i vektorem infekce je komár. Definitivním hostitelem je člověk. Přenos na člověka je dán bodnutím komára. Způsobuje onemocnění wuchererióza, které může v těžkých případech skončit až elefantiázou, což je onemocnění doprovázené mohutným lymfedémem.

Brugia malayi (vlasovec malajský) – je velice podobný W. bancrofti – životním cyklem, přenosem, onemocněním i terapií. Hlavním přenašečem je komár. Vyvolává onemocnění brugióza, které postihuje hlavně horní i dolní končetiny a může se projevovat elefantiázou. Zdrojem nákazy je pouze člověk

Tímto testem nelze stanovit žádný kvantitativní výsledek nebo rychlost nárůstu koncentrace IgG/IgM protilátek proti filáriím. Test indikuje přítomnost IgG/IgM protilátek pouze ve vzorku a neměl by být používán jako jediné kritérium pro diagnostiku infekce filariózy.

Stejně jako u všech diagnostických testů musí být výsledky interpretovány lékařem až po vyhodnocení všech klinických a laboratorních nálezů.

Pouze pro profesionální použití v diagnostice in vitro.